Jaka dieta na masę jest najlepsza?

Budowanie masy mięśniowej wymaga nie tylko wdrożenia odpowiednich ćwiczeń, ale też i diety. Jak powinna wyglądać dieta na masę? Co jeść na przyrost mięśni? 

Jaką dietę na masę mięśniową stosować?

Dobrze zbudowana sylwetka przykuwa uwagę, podnosi samoocenę i ułatwia kontakty międzyludzkie. Nic więc dziwnego, że wiele osób dąży do jej poprawy. Jest to pozytywne zjawisko, o ile zachowujemy umiar i dbamy, by budowanie masy mięśniowej było zdrowe i bezpieczne. Dobre efekty możemy uzyskać dzięki odpowiednio dobranym treningom i diecie. Dlatego pojawia się pytanie, jaka dieta na przyrost mięśni będzie odpowiednia? Jak komponować meny, by efekty były widoczne? Na pewno musimy dopilnować, by dieta na masę była zdrowa i zbilansowana Jej podstawą muszą być pełnowartościowe produkty, które dostarczą organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. W ten sposób zwiększymy wydolność organizmu i przygotujemy go na większy wysiłek. Łatwiej też będziemy się regenerować po treningach i ochronimy organizm przed kontuzjami. Analizując ten temat można uznać, że będzie to bardzo proste zadanie. Jednak w praktyce widać, że skuteczna dieta na mase miesniowa jest trudna w opracowaniu. Aby zatem uniknąć późniejszych problemów zdrowotnych i zaprzepaścić czas spędzony na treningach, lepiej pomyśleć o tym, jakie mamy możliwości. Konsultacja u dietetyka wydaje się jedną z ciekawszych. Posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie w układaniu diet, więc może przygotować jadłospis pod wyznaczone cele sylwetkowe. Nam zostanie tylko robienie zakupów i gotowanie. Jeśli nie chcemy tracić cennego czasu, to możemy przejść od razu na catering dietetyczny. Wykorzystując doświadczenie w zakresie żywienia sportowego, firma cateringowa może dostarczyć skuteczne programy żywieniowe na masę. W dodatku są to diety z wyborem menu. Dzięki temu uda się dobrać program, który będzie zgodny z naszymi preferencjami.

Jakie zasady ma naturalna dieta na masę? 

Przede wszystkim naturalna dieta na mase wiąże się z określeniem swojego zapotrzebowania kalorycznego. Ustalając go, bierzemy zawsze pod uwagę ilość aktywności fizycznej i podstawową przemianę materii. Następnie obliczamy nadwyżkę kaloryczną. Najlepiej żeby dieta na przyrost mięśni uwzględniała posiłki ze wzrostem kalorii o  10%. W ten sposób dieta na mase efekty zadowalające przyniesie i nie doprowadzi do problemów zdrowotnych, w tym na przykład do zaburzeń funkcjonowania jelit. Jak już było wcześniej wspomniane, dieta na mase miesniowa musi być zdrowa i pełnowartościowa. Dlatego zawsze trzeba skupiać się na jakościowych produktach, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Ułatwione zadanie będą mieć osoby, których skusi dieta pudełkowa. Wszystkie potrawy są odpowiednio skomponowane i pozwalają dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. Szczególną uwagę zwraca się na zawartość białka w poszczególnych produktach, ponieważ to składnik, co buduje mase miesniowa. Nie ma jednak znaczenia, czy będzie to białko odzwierzęce, czy roślinne. Dobra dieta na budowę mięśni musi opierać się też na produktach bogatych w węglowodany i tłuszcze. Węglowodany są źródłem energii. Tłuszcze chronią przed stanami zapalnymi i wspierają działanie układu sercowego. Ilość posiłków można dostosować do swoich indywidualnych preferencji. Poprawne będzie spożywanie dwóch lub trzech większych posiłków. Jeśli chcemy jeść cztery lub pięć dań dziennie, to już lepiej postawić na mniejszą ich objętość. Warto przy tym zadbać, by naturalna dieta na masę wiązała się z jedzeniem posiłków o stałych porach. W ten sposób wyrabiamy zdrowe nawyki i przyzwyczajamy organizm do spożywania większej ilości jedzenia.

Co jeść na masę?

Chcąc uzyskać wymarzoną sylwetkę, warto dowiedzieć się też, co jeść na masę, a czego unikać. Do produktów wskazanych zaliczają się owoce i warzywa. To dobre źródło minerałów i witamin. Poza tym owoce i warzywa zawierają antyoksydanty, a one sprzyjają trenowaniu. Na przyrost masy mięśniowej dieta może uwzględniać ryby i owoce morza. Wskazane jest jedzenie mięsa drobiowego, chudej wołowiny i nabiału. Dobrym wyborem będą rośliny strączkowe, orzechy, masło orzechowe i pełnoziarniste produkty. Na liście produktów zakazanych znajduje się żywność wysoko przetworzona. Na pewno słodycze na masie ze sklepu nie powinny być kupowane. Lepiej wykonać coś samodzielnie lub skorzystać z przekąsek oferowanych przez firmy cateringowe. Odstawić należy alkohol, słodkie napoje i fast foody.

Dodaj komentarz