Fit Apetit.

Postaw na pyszne posiłki, które przygotowujemy z pasją i starannością!

Standard

Veggie

Vegetarian

Slimfit

No Fish

Low Carb

Dairy Free

Perfect Match

Dla mam karmiących

Gluten&Dairy Free

Dla kobiet
w ciązy

Keto Power

Pescovegetarian

Dieta pudełkowa w Katowicach – czy do wyboru jest dieta antycholesterolowa? 

Stolica województwa śląskiego jaką są Katowice to miasto rozwijające się bardzo dynamicznie, które cieszy się rosnącą popularnością w całym kraju. Wynika to z tego, że miasto przeżywa progres w wielu sferach: kultury, społecznej, przemysłu i ogólnym gospodarczym. Dlatego na przykład pojawiły się tutaj firmy z branży catering w Katowicach, przyciągające uwagę osób zainteresowanych zdrowym stylem odżywiania. 

 Catering dietetyczny w Katowicach – przeciw cholesterolowi 

Będąc zdecydowanym na to, aby w Katowicach catering żywieniowy stał się główną opcją żywienia, należy dokładnie przemyśleć, na które dania ktoś się decyduje. Wiele osób, które myśli o zdrowym sposobie odżywiania nie ukrywa, że jest to u nich związane z tym, iż mają zbyt wysoki poziom cholesterolu. Dlatego chcąc uchronić się przed chorobami sercowo – naczyniowymi decydują się na zmianę w sposobie odżywiania. 

Zbilansowany jadłospis, który oferują diety pudełkowe w Katowicach wywodzi się z pakietów diet na wysoki cholesterol. Oznacza to, że ogranicza on produkty bogate w tłuszcze nasycone, przyczyniające się do powstania tak zwanego “złego” cholesterolu LDL. W przepisach, które w Katowicach dieta pudełkowa antycholesterolowa oferuje pojawia się żywność bogata w składniki wspierająca prawidłową pracę serca i korzystnie wpływająca na gospodarkę lipidową w organizmie. Równocześnie, składniki te podwyższają “dobry” cholesterol HDL oraz regulują poziom trójglicerydów. 

Co jeść na diecie w catering pudełkowy w Katowicach w opcji antycholesterolowej? 

Wybierając fit catering w Katowicach można spodziewać się, że w opcji antycholesterolowej wykluczone lub maksymalnie ograniczone będą te pokarmy, które dostarczają cholesterol. Głównie będą to składniki odzwierzęce: 

 • tłuste mięso
 • boczek
 • tłuszcze odzwierzęce
 • tłusty nabiał
 • twarde sery żółte
 • sery długodojrzewające
 • przetwory mięsne. 

Zamiast tych wyrobów, w zdrowy catering w Katowicach pojawią się:

 • chude gatunki mięs
 • odtłuszczony nabiał
 • nasiona roślin strączkowych
 • tofu. 

W jadłospisach w ramach catering dietetyczny w Katowicach zwalczający cholesterol uwzględnione będą zamienniki tłustych, klasycznych potraw. Będą to na przykład burgery z batatów albo kotleciki z ciecierzycy. 

Dieta antycholesterolowa będzie również dostarczała sporych ilości błonnika pokarmowego. Jest to istotny składnik, ponieważ wiąże cholesterol w przewodzie pokarmowym, nie dopuszczając do jego przedostania się do krwi. Błonnik w atrakcyjnej cenowo dieta pudełkowa w Katowicach cena pojawi się na przykład pod postacią: kaszy jęczmiennej, nasion roślin strączkowych, czy płatków owsianych. Eksperci układający cateringi dietetyczne w Katowicach polecać będą: dania z kasz, zupy takie jak krupnik, pasty warzywne ze strączków, czy owsiankę. To propozycje w menu, które są wręcz wzorcowe, gdy chodzi o zmniejszenie poziomu cholesterolu. 

Warto wiedzieć o tym, że dieta przeciwcholesterolowa nie ograniczy spożycia wszystkich tłuszczów. Należy je jednak umiejętnie dobierać. Kiedy ktoś nie potrafi zrobić tego samodzielnie, to pomoc doświadczonego dietetyka, który wie, jakie jedzenie pudełkowe w Katowicach jest rekomendowane okaże się niezastąpiona. 

W utrzymaniu zdrowego poziomu cholesterolu pomagają tłuszcze nienasycone znajdujące się między innymi w: 

 • tłustych rybach morskich
 • awokado
 • nasionach
 • orzechach 
 • pestkach 
 • olejach roślinnych. 

Nie można też w diecie antycholesterolowej zapominać o warzywach i owocach bogatych w antyoksydanty, obniżające poziom cholesterolu i minimalizujące ryzyko pojawienia się miażdżycy. 

Jaki rodzaj diety w ramach dieta catering w Katowicach obniża cholesterol? 

Istnieje kilka wariantów diet w ramach Katowice catering dietetyczny, które świetnie sprawdzają się jako dieta przeciwcholesterolowa. Jest to dieta DASH, opracowana do walki z nadciśnieniem, aczkolwiek dzięki temu, że w daniach, które oferuje taki catering znajduje się mało tłuszczów nasyconych i cukrów prostych, jest to również dobra propozycja, gdy chodzi o zredukowanie cholesterolu. 

Kolejną opcją antycholesterolową w ramach catering do domu w Katowicach jest dieta roślinna. Odpowiada ona za wyeliminowanie produktów  pochodzenia zwierzęcego i całkowite wykluczenie cholesterolu. To naturalnie obniża spożycie tłuszczów nasyconych oraz korzystnie wpływa na gospodarkę lipidową. 

Trzecią opcją w dieta z dostawą w Katowicach jest dieta śródziemnomorska. Bogata jest ona w zdrowe tłuszcze i antyoksydanty pochodzące z ryb, a także w: owoce morza, oliwę z oliwek, orzechy i w sporo owoców i warzyw. 

 

Aplikacja mobilna
Wybór należy do Ciebie FitChoice

Możliwość samodzielnego wyboru dań

Możliwość oceniania
posiłków

Funkcja zaproś znajomych z kodem rabatowym

Zmiany adresów i terminów dostaw

Gdzie dowozimy?

Ponad 1400 lokalizacji w Polsce

Dajemy Państwu możliwość sprawdzenia, w które miejsca dostarczamy nasze zestawy.
Kalkulator bmi
Kalkulator kalorii