Fit Apetit.

Postaw na pyszne posiłki, które przygotowujemy z pasją i starannością!

Standard

Veggie

Vegetarian

Slimfit

No Fish

Low Carb

Dairy Free

Perfect Match

Dla mam karmiących

Gluten&Dairy Free

Dla kobiet
w ciązy

Keto Power

Pescovegetarian

Catering dietetyczny w Gdyni  – czym jest dieta z niskim indeksem glikemicznym? 

Gdynia jako jedno z miast wchodzących w skład Trójmiasta rozwija się bardzo prężnie i te osoby, które tutaj mieszkają bardzo to sobie cenią. Widzą jak miasto rozkwita, cieszą się szerokim dostępem do wielu usług oraz tym, że mogą wiele rzeczy wykorzystać. Na przykład, gdy chcą szczególnie zadbać o swoje zdrowie, to decydują się na rozwiązanie takie jak dieta pudełkowa w Gdyni i rzeczywiście osiągają zamierzone cele żywieniowe. 

Catering w Gdyni – czym jest dieta z niskim indeksem glikemicznym? 

Wybierając opcję taką jak dieta w Gdyni można zdecydować się na dietę pudełkową z niskim indeksem glikemicznym. To idealne rozwiązanie dla osób mających problem z sennością po posiłku, zmagających się z trądzikiem, otyłością albo z nadciśnieniem tętniczym. 

Niektóre diety w Gdyni proponują specjalne pakiety umożliwiające obniżenie indeksu glikemicznego. W ramach jadłospisów można znaleźć wówczas produkty skrobiowe, które nie są rozgotowane. Podobnie, klienci, którzy w ramach Gdynia catering zdecydują się na konsultację z ekspertem żywieniowym będą poinformowani o tym, że należy ugotować makaron al dente, a ryż lub kaszę gotować kilka minut krócej. Tego typu obróbka okaże się korzystna dla zdrowia. Dodatkowo, eksperci żywieniowi zalecą spożywanie produktów pełnoziarnistych, z mąk razowych, nieoczyszczonych. W menu z opcji Gdynia dieta pudelkowa znajdą się także: 

  • grube kasze
  • nieoczyszczony ryż
  • razowe pieczywo. 

Mało kto wie o tym, że zjedzenie posiłku z niskim indeksem glikemicznym pozytywnie wpływa na glikemię poposiłkową przy spożywaniu kolejnego dania. W posiłkach z Gdynia dieta pudełkowa uwzględnione będą źródła: białka, zdrowych tłuszczów oraz błonnika. Wpływają one na spowolnienie procesu trawienia, a zawarte w poszczególnych daniach węglowodany będą stopniowo uwalniane do krwi. To prowadzi do obniżenia poziomu IG konkretnego dania. 

Catering do domu w Gdyni – produkty o niskim indeksie glikemicznym 

W sieci można znaleźć wiele tabel odnoszących się do tego, które produkty mają wysoki, a które niski indeks glikemiczny. Z pewnością, warto zaufać wiedzy dietetyków prowadzących cateringi dietetyczne. Oni dokładnie wskażą, które dania warto spożywać i dlaczego. Bez wątpienia, catering pudełkowy w Gdyni również zostanie przygotowany w taki sposób, by poszczególne z potraw były w nim uwzględnione. 

Są to: 

  • pieczywo: chleb żytni na zakwasie, chleb żytni razowy z ziarnami, pieczywo pełnoziarniste
  • płatki: owsiane górskie, gotowane na wodzie,
  • kasze: bulgur, gryczana, jęczmienna, komosa ryżowa
  • makarony: durum razowy, jajeczny, ryżowy, z fasoli
  • ziemniaki: bataty gotowane, ziemniaki ugotowane i schłodzone, ziemniaki odgrzewane
  • owoce: arbuzy, niedojrzałe banany, borówki amerykańskie, grejpfruty, gruszki, jabłka, mandarynki, morele, mango, nektarynki, pomarańcze, śliwki, truskawki, zielone winogrona, wiśnie
  • warzywa: marchew surowa, marchew surowa tarta, dynia piżmowa, ugotowana, kukurydza gotowana. 

Jeśli w takim razie ktoś wybiera fit catering w Gdyni, to może spodziewać się, że dania ze składników podanych powyżej będą w nie bogate. Optymalnie zbilansowana ilość owoców i warzyw, zwłaszcza sezonowych, na pewno sprawi, że osoby stosujące diety o niskim IG będą miały powody do zadowolenia. 

Diety pudełkowe w Gdyni – efekty stosowania diety z niskim IG 

Kiedy ktoś z kategorii dieta catering w Gdyni wybierze dietę z niskim IG to bardzo szybko będzie mógł zauważyć wiele korzyści dla zdrowia. W diecie, w której przeważają produkty z niskim indeksem glikemicznym szybciej można będzie odczuwać sytość. Tym samym, nie będzie potrzeby podjadania większej ilości pokarmów. 

Potrawy z dieta pudełkowa Gdynia cena z niskim indeksem glikemicznym będą polecane u osób zmagających się z zaburzeniami metabolizmu węglowodanów, w celu znormalizowania glikemii. Dania z niższym indeksem glikemicznym i optymalnie dobraną kalorycznością przyczynią się do utraty masy ciała osób zmagających się z otyłością lub z nadwagą. Dobierając  w mieście Gdynia catering dietetyczny z tej kategorii można będzie poczuć się znacznie lepiej i szybciej zauważy się korzyści dla swojej kondycji zdrowotnej. Takie jedzenie pudełkowe w Gdyni jest coraz częściej wybierane przez osoby, które nie zmagają się z żadnymi schorzeniami, a które po prostu dbają o siebie. 

 

Aplikacja mobilna
Wybór należy do Ciebie FitChoice

Możliwość samodzielnego wyboru dań

Możliwość oceniania
posiłków

Funkcja zaproś znajomych z kodem rabatowym

Zmiany adresów i terminów dostaw

Gdzie dowozimy?

Ponad 1400 lokalizacji w Polsce

Dajemy Państwu możliwość sprawdzenia, w które miejsca dostarczamy nasze zestawy.
Kalkulator bmi
Kalkulator kalorii